Yrd.Doç.Dr. Onur Sungur
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyesi
Kişisel Web Sayfası
Anasayfa             Hakkımda             Yayınlar             Projeler             Tezler             Ödüller             Dersler             İletişim
1983 - 17 Mayıs 1983 İzmir doğumluyum. İlk ve ortaöğrenimi Karşıyaka Metin Aşıkoğlu İlköğretim Okulu'nda, liseyi Çiğli Teğmen Ali Rıza Akıncı Lisesi'nde tamamladım.

2000 - Süleyman Demirel Üniversitesi İİBF İktisat Bölümünde üniversite eğitimine başladım.

2004 - İktisat bölümü birincisi, Fakülte ikincisi olarak mezun oldum. Aynı yıl İktisat Anabilim dalında yüksek lisans eğitimine ve Araştırma Görevlisi olarak akademik kariyerime başladım. 2007 yılında tezimi tamamlayarak İktisat Bilim Uzmanı unvanını kazandım.

2007 - Yüksek lisansı takiben, aynı üniversitede doktora eğitimine başladım.

2011 - 20 aylık bir çalışmanın ardından 2011 yılı Kasım ayında doktora tezimi tamamlayarak Doktor unvanını kazandım.

2012 - Yapmış olduğum tez çalışması sayesinde Prof.Dr. Sadık Acar Bilimsel Araştırma ve Lisansüstü Tez Yarışması'nda Doktora Tezi kategorisinde birincilik ödülü kazandım.

2012 - SDÜ'deki 8 yıllık akademik kariyerimin ardından, 2012 yılı Eylül ayında Mehmet Akif Ersoy üniversitesi İİBF İktisat Bölümü'nde İktisat Politikası Anabilim Dalında Yardımcı Doçent olarak göreve başladım.

2013 - Kullanıcılardan gelen not, yorum ve puanlara göre Hocanıanlat.com web sitesi tarafından "2013 Yılın Hocası" ödülüne layık görüldüm.

Akademik kariyerim süresince İstanbul, İzmir, Kütahya, Isparta, Kırıkkale ve Malatya'da çeşitli konferanslara konuşmacı olarak katıldım. Yurtiçi ve yurtdışı çok sayıda akademik çalışmam bulunmaktadır. Evliyim, bir kızım var.

Özgeçmiş ve Eserler Listesi [PDF Dosyası, 123 KB]