Yrd.Doç.Dr. Onur Sungur
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyesi
Kişisel Web Sayfası
Anasayfa             Hakkımda             Yayınlar             Projeler             Tezler             Ödüller             Dersler             İletişim
Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Prof.Dr. Sadık Acar Bilimsel Araştırma ve Lisansüstü Tez Yarışması Doktora Tezi Birincilik Ödülü, 2012

Tezin amacı, kapsamı, yöntemi, teorik içeriği, ampirik bulguları yanında bilime ve ülke ekonomisine yaptığı özgün katkı yönüyle değerlendirildiğinde; Onur SUNGUR'a ait "İşletme Kuluçkaları Destek Hizmetlerinin Firma Hayatta Kalma Üzerindeki Rolü: Cox Orantılı Hazard Regresyon Modeli ile İş Geliştirme Merkezlerine (İŞGEM) Yönelik Ampirik Bir Analiz" konulu tezi Prof. Dr. Mehmet Sadık ACAR Bilimsel Araştırma ve Lisansüstü Tez Yarışması-2012'nin doktora tez ödülünü almaya layık görülmüştür.


Süleyman Demirel Üniversitesi Bilim-Teknoloji ve Sanat, Teşvik ve Hizmet Ödülleri Grup Başarı Ödülü, 2009

2009 yılında SDÜ'lü akademisyenlerin yaptıklarını bilimsel çalışmaları ilgili yönetmeliğe göre değerlendiren jüri "Bilim-Teknoloji ve Sanat", "Teşvik" ve "Grup Başarısı" dallarında ödül almaya hak kazananları belirledi. Sosyal Bilimler alanında Politika Tasarım Grubu üyeleri Arş. Gör. Yasemin Kiriş, Arş. Gör. Cem Ergun, Arş. Gör. Elif Türkan Aslan, Arş. Gör. Onur Sungur, Arş. Gör. Murat Altun, Uzman Devrim Gül Yılmaz, Uzman Alper Tütünsatar ile Uzman Hande Özdamar Tığlı'ya da Grup Başarı Ödülü verildi. Grup adına plaket ve başarı belgesini Grup Başkanı Hakan Kiriş'e Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu takdim etti.


Hocanıanlat.com "Yılın Hocası" Ödülü, 2013

"hocanianlat.com" kullanıcılarından gelen notlara, yorumlara ve değerlendirmelere göre, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü hocalarından Sn. Yrd.Doç.Dr. Onur SUNGUR "2013 Yılın Hocası" ödülüne layık görülmüştür.