Yrd.Doç.Dr. Onur Sungur
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyesi
Kişisel Web Sayfası
Anasayfa             Hakkımda             Yayınlar             Projeler             Tezler             Ödüller             Dersler             İletişim
Bilgi Dinamikleri: Mekansal İnovasyon Modellerini Aşmak


Teknik olmayan inovasyonun hizmet sektöründe önemli yer edinmesi inovasyon yaklaşımlarının, teknolojik inovasyonun ötesinde bilgi dinamiklerini içerecek şekilde geliştirilmesi gereksinimini daha da güçlendirmiştir. Bilgi temelli ekonomide inovasyon ve bilgi süreçlerinin farklarını ortaya koymak ve de teknik olmayan inovasyonda bilginin rolünü netleştirmek için ampirik bulgulara gereksinim bulunmaktadır. Hizmet sektörlerinin büyümesi, müşterilerin süreçler üzerinde etkinliğinin artması, bilginin büyümesi ve farklı tür ve süreçleri bünyesinde barındırmasının yanı sıra bilginin türetilmesi, kullanılması ile paylaşılmasındaki gelişmeler ampirik bulguların yeni bir tür yaklaşımı destekler nitelikte olduğunu göstermektedir.

Anahtar Kelimeler: İnovasyon, Bilgi, Bilgi Dinamikleri, Mekansal İnovasyon Modelleri
KAYNAKÇA İÇİN
DULUPÇU, M.A., KESKİN, H., DEMİREL, O.,  SUNGUR,  O.  ve  A.  SEZGİN  (2010),  "Bilgi Dinamikleri: Mekansal İnovasyon Modellerini Aşmak", Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü, Kentsel ve Bölgesel Araştırmalar Merkezi (KBAM), I. Arama Konferansı, 20-21 Eylül, Ankara. 
Bu kısmı kopyala-yapıştır yaparak çalışmalarınıza kaynak olarak ekleyebilirsiniz.